„Žolynukai“

Ansamblis susibūrė 2017 m. Vedami nuoširdaus troškimo pažinti Suvalkijos (Sūduvos) etnografinio regiono papročius, tradicijas, perimti iš kartos į kartą perduodamus senolių lobynus – dainas, šokius, instrumentinę muziką, pasakas, išmintį apie pasaulio darną ir vertybes. Ansamblio pavadinimas simbolizuoja visą mus supantį gyvąjį pasaulį, gamtos ir žmogaus augimą, stiebimąsi į saulę, šviesą ir gėrį. Kiekvienas ansamblietis yra pasirinkęs jam patinkančio ir prasmę teikiančio augalo – vaistažolės, gėlės ar medžio vardą.

 „Žolynukai“ aktyviai dalyvauja miesto, savivaldybės ir šalies kalendorinėse šventėse, festivaliuose, konkursuose.

Kasmet patys organizuoja etninės kultūros stovyklą ir folkloro festivalį „Aikim, vaikai, žolynaut“,  švenčia kalendorines šventes, lanko piliakalnius ir šventvietes, keliauja senaisiais protėvių takais ir tikisi savo kelyje sutikti kuo daugiau bendraminčių.

2018 m. ansambliui suteikta II mėgėjų meno kolektyvo kategorija. Tais pačiais metais ansamblis dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos… ” folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė”.

2023 m. net 12 vaikų jėgas išbandė Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis”. Titas Mockevičius tapo šio konkurso laureatu, išrinktas geriausiu dainininku ir pasakotoju.

 

Vadovė Dalia Venckienė
El. p. daliavenckiene@gmail.com
Tel. nr. +370 615 35825