Marijampolės iškilmingai mini miesto vardo susigrąžinimo 35-metį!

⚜️
Marijampolėje visus metus vyks renginiai, skirti istorinio Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-mečiui. Pagrindinis visus metų renginius vienijantis moto –„Atgimusiai Marijampolei – 35“.
🌟Prieš 35-erius metus, 1989 m. kovo 21 dieną, buvo pakeistas Kapsuko miesto bei tuometinio rajono pavadinimas ir grąžintas senasis Marijampolės – vardas. Istoriniam vardui sugrįžti didelės reikšmės turėjo pirmą kartą dar sovietinėje Lietuvoje organizuotas referendumas, kuriame gyventojai balsavo, ar grąžinti senąjį Marijampolės vardą, ar ir toliau miestą vadinti Kapsuku. Gyventojų pasirinkimas buvo aiškus – istorinis Marijampolės vardas turi būti sugrąžintas. Tai buvo svarbus įvykis, parodęs aktyvią bendruomenės poziciją ir marijampoliečių valią sugrąžinant miestui prarastą istorinį vardą.
🗣„Savo miesto istoriją branginantys marijampoliečiai prieš 35 metus vieningai veikdami susigrąžino ne tik Marijampolės vardą, bet ir savo praeities dalį, kuri sovietmečiu buvo sąmoningai ištrinta ir išstumta. Šis Marijampolės vardo susigrąžinimo jubiliejus svarbus tuo, kad užaugo nauja karta, kuri apie istorinio vardo praradimą ir susigrąžinimą žino tik iš pasakojimų. Kviečiame visus, o ypatingai jaunus žmones, prisiminti savo miesto istoriją, dalyvauti renginiuose, skirtuose istorinio Marijampolės vardo sugrąžinimo 35-mečio paminėjimui, ir didžiuotis miestu, kuriame gyvename ir kartu kuriame jo ateitį“, – sako Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.
👋Kviečiame susipažinti su renginių programa, kuri bus nuolat papildoma, ir kartu minėti istorinio Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-mečio sukaktį.
🌟Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-mečiui skirtų renginių programą rasite:
https://shorturl.at/uALPWDidysis šventinis koncertas vyks kovo 21 d. 18 val. Marijampolės kultūros centre.