Folkloro ansamblis „Žibinyčia”

Folkloro ansamblis „Žibinyčia“ susibūrė 2004 m. Jo įkūrėjai – Žydrūnas Rutkauskas ir Žydruolė Mankauskaitė-Zenevičienė (kartu vadovavusi 2004-2005m.). Pirmasis ansamblio pasirodymas įvyko 2005 gegužės 12-ąją dieną, kurią ir laikome ansamblio gimimo diena. Ansamblio narius – įvairių profesijų marijampoliečius vienija noras pažinti ir puoselėti tradicinės kultūros palikimą, meilė savo krašto dainai ir šokiui.

Pavadinimas „Žibinyčia“ įpareigoja šviesti ir dalinti savo šilumą, skleisti mūsų protėvių sukauptą gyvenimo patirtį, gaivinti jau užmirštas tradicijas.

Nors ansamblis atlieka visos Lietuvos folklorą, tačiau repertuaro pagrindą sudaro Sūduvos krašto dainos, šokiai, rateliai, instrumentinė muzika bei pasakojamoji tautosaka.

Ansamblio tradicinėje kapelijoje grojame smuiku, basedle, armonika, bandonija, būgnu. Daug instrumentinės muzikos (armonikos, smuiko) esame užrašę iš Suvalkijos krašto liaudies muzikantų. Stengiamės perimti jų tradicinę grojimo manierą, o kartais ir paeksperimentuojame.

Ansambliečiai dėvi puošnius suvalkietiškus (kapsų ir zanavykų) kostiumus, kuriuos išaudė ir pasiuvo talentingos mūsų krašto liaudies meistrės pagal muziejuose saugomus eksponatus.

„Žibinyčia“ – nuolatinis miesto švenčių, įvairių renginių dalyvis ir organizatorius. Koncertuota Marijampolės apskrityje,

2016 metais ansamblis apdovanotas „Aukso paukšte“  kaip geriausias krašto folkloro ansamblis.

2022 m. – II-ame respublikiniame Antano ir Jono Juškų surinktų dainų konkurse Veliuonoje tapome III vietos laureatais

2022 m.  parodyta LRT laida „Duokim garo!“ – Folkloro ansamblis „Žibinyčia“

Vadovas Žydrūnas Rutkauskas
El. paštas: zibinycia@gmail.com
Tel. nr. 8 675 79264