Teatrų festivalis „Perženk slenkstį“. Spektaklis „Žemės ar moters“

Rugpjūčio 14 d. 18 val. Marijampolės kultūros centre teatrų festivalyje „Perženk slenkstį“ spektaklis „Žemės ar moters“

Įėjimas nemokamas

Registracija

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žemės ar moters” – pirmosios lietuviškos komedijos „Amerika pirtyje” tradicijos tąsa. Kaimo žmonių kasdienybė, alsuojanti paprastumu, harmonija bei meile savai žemei, vaizduojama pasitelkiant tradicinį lietuvišką humorą, spalvingus veikėjų charakterius bei nuo seno ašaromis ir juoku apipintą situaciją – piršlybas. Gaidys, senas jaunikis, pagaliau ryžtasi tuoktis. Tik ką rinktis – žemę ar moterį?

Vaižgantas pjesėje vaizdavo tradicinius lietuvių literatūros ir lietuviško kaimo tipažus, būtent komiškąją jų buities pusę. „Spektaklis  „Žemės ar moters“ – anekdotas, kurio veiksmo centre senbernis Gaidys, neapsisprendžiantis, ko nori iš gyvenimo. Nuolatinės tinkamos nuotakos paieškos sukuria dviprasmiškas, komiškas situacijas, kuriose jaunikis tampa norų įkaitu ir pajuokos objektu”, – pasakoja spektaklio režisierius Tomas Erbrėderis.

 T. Erbrėderis šiuolaikiškai žvelgia į Lietuvos etnografiją ir nebijo būti nepopuliarus – profesionalių teatrų repertuaruose retai galima pamatyti lietuvių liaudies motyvais pastatytų spektaklių, jau nekalbant apie paties Vaižganto pjeses. Režisuojantis aktorius ironijos ir sveiko humoro nestokojančiame spektaklyje kalba apie būtinybę nuolat rinktis: „Esame išrankūs ir visko geidžiantys, tačiau nežinome, kokį pokštą yra paruošęs gyvenimas. Dažnai mums tenka mažesnė ir ne ta dalis, kurios tikimės. Žiūrovai turėtų nusiteikti lengvai pamąstyti ir iš šalies pažvelgti į paradoksalią gyvenimo situaciją“. Kaimo žmonių kasdienybė, spalvingi charakteriai, tradicinis liaudiškas humoras – tiems, kas pavargo nuo postmodernaus kosmopolitizmo ir pasiilgo tautinės dvasios.

Festivalis finansuojamas iš Lietuvos kultūros tarybos bei Marijampolės savivaldybės lėšų.

Projekto rėmėjai: UAB „Mantinga“, UAB „Suvalkietis“, Marijampolės apskrities laikraštis, UAB Art Glacio, UAB Morita, VšĮ Marijampolės Kolegija, VšĮ Marijampolės televizija

Patneriai: Lietuvos Muzikos ir teatro akademija, Vilniaus kolegija, Klaipėdos jaunimo teatras, Kauno nacionaliniu dramos teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras, Marijampolės dramos teatras