Kamerinis ansamblis „Cantare“


Kamerinis ansamblis gyvuoja nuo  1996 metų. Žinoma, neatsitiktinai: tuo metu Marijampolės muzikos mokykloje buvo gabių, darbščių mokytojų, neapsiribojusių vien pamokomis. Kai kas vadovavo meno saviveiklos kolektyvams, akompanuodavo  atlikėjams, kartais ir patys tapdavo atlikėjais.

Iš tų pasirodymų – solo ar duetais – ir gimė idėja susiburti į didesnį kolektyvą. Taip atsirado muzikantų kvartetas: Algis Jančas (smuikas), Svetlana Maurutienė (fortepijonas), Danutė Žemaitienė (fleita) ir Irena Valiulienė (violončelė). Kiek vėliau prie ansamblio prisijungė Margarita Upit (smuikas) ir Giedrius Giedraitis (smuikas).
Ansamblio repertuare vyrauja barokinė, sakralinė, klasikinė, romantinė muzika. Tai J. Štrauso, Ž. Ofenbacho, A. Vivaldžio, Dž. Pergolezio, V. A. Mocarto, J. Haidno kūryba.


Ansamblio nariai apdovanoti Marijampolės savivaldybės mero, apskrities viršininko, savivaldybės kultūros skyriaus padėkos raštais.
Visi šie metai buvo atkaklaus darbo, tobulėjimo, kūrybos, savo klausytojo ugdymo metai, nes kiekvienas kolektyvo narių, nuskambėjus pirmąjai, kad ir paties kukliausio koncerto gaidai, tapdavo Sėjėju.

Vadovė :  Svetlana Maurutienė

mob. tel. 869991043