Modernaus folkloro projekto „Margai skamba“ festivalio koncertų ciklas

Modernaus folkloro projekto „Margai skamba“ festivalio koncertų ciklo programa:

 

Birželio 2 d. 19 val. Folk projektas  „DOVIS“. Folkloro grupė „Kuršių ainiai“ Muzikantai – Larion Dyakov  ir garso dizaineris iš Kaliningrado Eugenij Milovanov.

(Marijampolės Poezijos parke)

Bendro Larion Dyakov (altas, Loop station) ir folkloro grupės „Kuršių ainiai“ projekto tikslas – šiandienos aktualijų kontekste atverti klausytojui vis dar mažai pažįstamą, unikalų Mažosios Lietuvos muzikinio folkloro lobyną ir naujai įprasminti vertingiausias, įstabaus grožio, plačiajai auditorijai negirdėtas šio krašto dainas, šiuolaikiškai perteikti melodijų ir poetinių tekstų gelmę. Šis projektas – nauja, Lietuvoje analogų neturinti muzikinė programa, kurioje senąsias dainas aranžuojant daugiasluoksnėmis styginio alto, šiuolaikinėmis elektroninės muzikos instrumentų ir technologinėmis garso dizaino priemonėmis gimsta naujas daugiasluoksnis muzikinis audinys, kurio skambesiui nelieka abejingų.

 

Birželio 9 d. 19 val. Rokas ir Eglė Kašėtos „Šimtametės ir XXI a. dzūkų dainos“

(Marijampolės Poezijos parke)

Rokas ir Eglė Kašėtos – jauna šeima, neįsivaizduojanti savo gyvenimo be muzikos. Bendrame dainavime susitinka abiejų – Roko ir Eglės asmeninės patirtys, o svarbiausia, meilė Dzūkijai, jos tarmei, muzikai, kultūrai ir vienas kitam. Pora gieda tradicines senąsias dzūkų giesmes (liaudies dainas), o Rokas kuria bei atlieka ir naujas dainas dzūkų šnekta.

 

 

Birželio 16 d. 19 val. Rūta Petty „Savose Dausose“

(Marijampolės Poezijos parke)

Pati Rūta savo muziką apibūdina taip: „Aš dainuoju tai, ką gal išgirsčiau, jei patekčiau į dausas“. Dausos jai yra ir tautiškumo samprata, ir savo pačios gilus ryšys su pasauliu. „Savose dausose“ Rūtai skambėtų ne vien lietuviški, bet ir kitoniški etniniai motyvai, senoviškos dermės, ritmai, derinami su elektroniniu skambesiu ir paslaptingu vokalu      

 

Birželio 29 d. 19 val. Grupė „Marga muzika“

(Marijampolės Poezijos parke)

Marga muzika – tai jungtinis žinomų muzikantų projektas grojantis įvairių tautų folklorinę muziką, apvilkdamas ją netradicinių instrumentų skambesiu. Daina – neturinti vienos kalbos, melodija girdėta lyg tūkstantį kartų… Marga muzika. Liaudies daina, kokia kalba ji beskambėtų, yra tos tautos sielos ašis. Kiek mišrių tautinių pėdsakų nešiojamės savy ir kokia kalba gieda mūsų siela? Koncertinę programą atliks: – Tadas Dešukas – smuikas, mandolina. – Laurita Peleniūtė – vokalas, shruty box, būgnas, perkusija. – Eglė Jačauskienė – vokalas.