Nykštukas Baraginis kviečia į Baraginę!

Marijampolės savivaldybėje veikia kelios dešimtys kaimo bendruomenių ir kaip vieną iš aktyviausių galima įvardinti Baraginės kaimo bendruomenę. Visai nenuostabu, kad esant tokiems aktyviems Baraginės kaimo žmonėms, šioje vietovėje nemažėja gyventojų – vieniems išsikrausčius, tuoj pat įsikuria kiti. Baraginėje jau daug metų vyksta įdomūs renginiai ir nuotaikingos šventės, tačiau bendruomenė norėjo, kad apie šią gražią vietą sužinotų kuo daugiau žmonių. Jų lūkestis pildosi su kaupu – šiais metais Baraginė – Lietuvos kultūros mažoji sostinė.

Atvažiuojant į Baraginę, lankytojus pasitinka nykštuko skulptūra ir, ko gera, daugeliui kyla klausimas kaip gi nykštukas yra susijęs su Baragine. Sakoma, kad šiame krašte, šalia Beragio upelio, gyveno žynys, dėl savo mažo ūgio pramintas nykštuku. Naudodamas Beragio upelio stebuklingą vandenį ir savo galias, nykštukas Baraginis gydė sužeistuosius ir taip į šią vietą pritraukė gyventi daugybę žmonių. Ilgainiui upelis išnyko, tačiau žmonės sako, kad vis dar galima girdėti Baraginio žingsnius, o paglosčius Baraginėje esančio nykštuko delną, sakoma, kad pagerėja sveikata, sumažėja rūpesčiai ir pildosi svajonės.

Aktyviais Baraginės kaimo žmonėmis žavisi Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, kuris tik sužinojęs, kokį garbingą titulą šiemet „nešios“ Baraginė,  pasiūlė savivaldybės pagalbą organizuojant renginius: „Savivaldos ir bendruomenių bendradarbiavimas kuria pokytį. Baraginės kaimo žmonės, vadovaujami pirmininkės Irenos Maziliauskienės, jau daug metų įgyvendina įvairius projektus, kuriems finansavimą gauna iš įvairių šaltinių,  rašydami projektines paraiškas. Savivaldybė visuomet noriai prisideda prie jų sumanymų ir padeda finansiškai. Sužinoję, kad Baraginė taps mažąja Lietuvos kultūros sostine, mes iš karto pasiūlėme pagalbą, kad jiems būtų lengviau organizuoti renginius ir skleisti žinią apie šią gražią, legendomis apipintą vietą“.

O programa paruošta išties įdomi – visus metus čia vyks edukacijos, parodos, koncertai ir susitikimai. Tad jeigu dar nesilankėte nykštuko Baraginio globojamame krašte – šie metai bus puiki proga tai padaryti.

Daugiau apie mėnesio renginius – https://baragine.lt/