„Kultūros savaitės“ renginiai atidarė Marijampolės kultūros centro kūrybinį sezoną

Rugsėjo 24 dieną Marijampolėje pristatytas profesionalios klasikinės muzikos GALA koncertas, kuris užbaigė septynių renginių „Kultūros savaitės“ projektą. Šis vakaras buvo tarsi atskaitos taškas – atidarytas Marijampolės kultūros centro kūrybinis sezonas.

GALA koncerte kartu su Mariaus Reklaičio diriguojamu Kauno miesto simfoniniu orkestruL. V. Betoveno ir V. A. Mocarto kūrinius atliko pianistė Kamilė Zaveckaitė bei solistė LauraLatvaitytė-Zaman.

Trys jaunieji profesionalai susibūrė tam, jog savo gimtajame krašte pasidalintų sukauptomis patirtimis ir populiarintų profesionalųjį meną. Projekto metu vykdyti meistriškumo kursai moksleiviams, diskusijos su miesto bendruomene, surengti net penki profesionalios muzikos koncertai mieste ir regione. Menininkai tikisi, jog projektas taps tradicija ir su dar didesnių būriu profesionalų džiugins Marijampolę nuostabiais renginiais.

Kaip ir prieš tai vykusieji koncertai, GALA pasižymėjo kokybiška ir didinga klasikine muzika, leido klausytojams pasinerti į jausmingos, jautrios ir darnios muzikos pasaulį bei skatino dar geriau suprasti klasikinės muzikos žanro koncertų tradicijas. Koncerte skambėjo V.A.Mocarto Uvertiūra, Rečitatyvas ir Arija ,,E Susanna non vien… Dove sono i beimomenti” iš komiškosios operos ,,Figaro vedybos” Nuolatinė kova tarp orkestro ir solo instrumento partijų buvo juntama L. van Betoveno koncerte fortepijonui. Bene pirmą kartą Lietuvoje atliktas Zingšpylis – unikalioji XVIIIa. vokiečių ir austrų komiškosios operos atmaina, grindžiama kalbamųjų dialogų ir muzikinių intarpų kaita.

Marijampolės kultūros centro kūrybinis sezonas atidarytas su troškimais ir toliau puoselėti profesionalųjį meną, nepaisant iššūkių sudaryti sąlygas sklandžiai vykdyti repeticijas,renginius ir džiuginti pilnas žiūrovų sales bei klausytis jų aplodismentų.

Projektą „Kultūros savaitė“ vykdo ir remia: Marijampolės kultūros centras, Lietuvos kultūros taryba, Kento grafystės filharmonija, Lauros Latvaitytės-Zaman labdaros ir paramos fondas, Marijampolės savivaldybė, Vilniaus žvėryno odontologijos klinika, AB Grigeo, Marijampolės Zonta moterų klubas, Brave Party, Marijampolės meno mokykla, Šv.Cecilijos gimnazija, UAB Mantinga.