Rugsėjo 9-19 dienomis Marijampolėje vyko meninis – socialinis projektas – „Gatvės meno mokykla“.
Projekto objektu buvo pasirinkta subjaurota elektros pastotė, esanti tarp Saulės pradinės mokyklos ir Sūduvos gimnazijos.

„Gatvės meno mokykla“ projekto metu buvo vystomas tarptautinis bendradarbiavimas su spalvingu braižu pasižyminčiu menininku Andres Busrianto slapyvardžiu Anagard iš Indonezijos. Andres gimtinėje veda edukacinius užsiėmimus vaikams bei suaugusiems, organizuoja gatvės meno festivalius, aktyviai kuria, keliauja po pasaulį, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir projektuose todėl labai džiugu, jog tokie menininkai kaip Andres prisidėjo ir prie mūsų miesto gražinimo. Šis menininkas Lietuvoje svečiuojasi jau ketvirtąjį kartą ir mūsų šalį džiugiai pavadina antraisiais namais.

Kūrybiniuose procesuose dalyvavo ir vietinė menininkė, žinoma, kaip miesto veidasienės kūrėja – Ieva Olimpija Voroneckytė.

Projekto metu kartu su vaikais ir jaunimu menininkai dešimt dienų kūrė naują meno kūrinį, kūrybinėje veikloje dalyvavo Atviro jaunimo centro ugdytiniai, gretimų mokyklų auklėtiniai bei visi norintys.
Projekto pradžioje buvo organizuojamos trafaretų dirbtuvės, kur buvo išbandytas piešimas ant sienos fasadiniais, ekologiškais ir gatvės menui skirtais dažais.

Renginio organizatorius – Marijampolės kultūros centras

Partneriai: Marijampolės savivaldybė, Marijampolės moksleivių kūrybos centras
Rėmejai: UAB Viva Color, UAB Vidara, Ramirent Baltic AS, colorshop.lt, UAB Mantinga

Nuoširdžiai dėkojame menininkams už iniciatyvą bei visiems prisidėjusiems prie įgyvendinimo.

Daugiau nuotraukų