Spalio 9 d. 18 val.

Pirmą kartą – Marijampolėje Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas – spektaklyjis „Poetai ateina“

Pavasarį užgimęs unikalus R. Kazlo koncertas-spektaklis „Poetai ateina“ sulaukė didžiulės sėkmės ir daugybės prašymų pakartoti bei atvykti į miestus, kuriuose iki šiol dar nesilankė.

Algirdas Verba, Robertas Danys, Vladas Šimkus, Alvydas Valenta, Sigitas Geda, Jurgis Kunčinas, Vaidotas Spudas, Tomas Arūnas Rudokas, Alma Karosaitė, Antanas Masionis, Valdemaras Kukulas, Henrikas Čigriejus, Antanas Kalanavičius, Rita Dambrauskaitė, Valdas Gedgaudas, Salys Šemerys, Juozas Erlickas – Rolando Kazlo dėka daugybė žmonių, – kas pirmąsyk, o kas iš naujo, – atrado šių puikų poetų kūrybą. Grįžęs namo ne vienas atsivertė užmestą knygą. Ieškojo eilių internete. Rašė laiškus, klausdami, kuriam poetui priklauso vienos ar kitos eilutės, domėjosi, kur galima rasti jų eilėraščių rinkinių.

Išleidęs albumą ir pradėjęs kurti koncertą-spektaklį pagal Lietuvos poetų eiles, Rolandas Kazlas nežinojo, kiek laiko kūrinys bus rodomas. Tai buvo drąsus žingsnis į iki šiol Lietuvos scenoje nebandytą žanrą, kuriame persipina poezija, vaidyba ir muzika. Kaip publika nežinojo, ko tikėtis, taip ir R. Kazlas nebuvo tikras, ar kam nors be jo paties tai dar bus įdomu.

„Dauguma žmonių nepasitiki poezija, kultūra, labiau ieško pramogos, triukšmo, sensacijų, efektų, fejerverkų, adrenalino, o šis sumanymas nėra toks. Ir vis tik pasirodymai Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir kituose miestuose įkvėpė vilties ir drąsos, jog galima eiti ir tokiu keliu. Vienas dalykas yra skaityti eiles vienam kur nors bibliotekoje, klube, tiesiog mažoje erdvėje, visai kas kita, kai su tavimi scenoje dar beveik dešimt muzikantų, vaizdas ekrane, šviesos ir salė pilna publikos, kuri nežino ko tikėtis, kas čia bus ir apie ką visa tai. Jei atvirai – rezultatas pranoko mano lūkesčius“, – šiandien sako Rolandas Kazlas.

Apsilankę koncerte-spektaklyje „Poetai ateina“ neleis sumeluoti – vakaras išties tampa atradimu. Nustembi, kokios puikios lietuviškos poezijos esama. Sužavi ir meistriškas Rolando Kazlo gebėjimas į tobulą visumą sujungti skirtingų poetų eiles. Plunksnos broliai ir sesės kalbasi tarpusavyje, tai tarsi vienas monologas, susidedantis iš daugybės skirtingų autorių eilių.

Rolandas Kazlas įsitikinęs – geras eilėraštis veikia kaip burtažodis, kaip užkalbėjimas. „Asmeniškai galiu paliudyti, kad po spektaklio-koncerto aplanko kažkoks skaidrumo, pakylėtumo pojūtis“, – sako jis.

Bilietus įsigyti galite kultūros centro bilietų kasoje

Bilietai internetu